tréner, sport mentáltréner, mediátor

“Vedd magadhoz, ami hasznos, dobd el, ami nem, és tedd hozzá azt, amit egyedül csak te tudsz!” (Bruce Lee)
Közgazdász diplomával, 20 éve multinacionális vállalati környezetben, a gyógyszeriparban dolgozom. A különböző sportágakban sportolóként, illetve sportszülőként megélt személyes tapasztalataimra támaszkodva, tréneri, sport mentáltréneri és mediátori tanulmányokkal kiegészítve indultam el ebben a segítő szakmában. Érdeklődésem középpontjában a generációs különbségek, az emberi gondolkodás, viselkedés megfigyelése, megértése, és a tranzakcióanalízis alapú konfliktuskezelés áll.
Hogyan kötődöm a sporthoz?
Gyerekkorom óta része az életemnek, földön, vízen, levegőben, egyedül, vagy közösségben. A személyes tapasztalataimat, megéléseimet a különböző sportágakban talán így tudnám a legszemléletesebben leírni.
kajakozás: közösségi élmény, a mozgás szeretetének megalapozása gyerekkoromban, Duna
aerial hoop levegőakrobatika: fókuszálás, önbizalom
SpartanRace verseny: komfortzónából kilépés
falmászás: fókuszálás, vizualizáció, önbizalom
futás: közösségi élmény, célok kitűzése és elérése, motiváció
kerékpározás: szabadság, természet, tudatos jelenlét
Nálam is vannak mélypontok, amikor nem megy, nem úgy megy, a testem nem engedi, vagy egyszerűen nincs kedvem hozzá. Sok lelkierő, jókedv, és egy kis lelkesedés az alapreceptem az élethez. A többi hozzávalót az adott helyzettől függően adom hozzá. Hiszek abban, hogy ha nincs motivációnk, akkor legyen egy kitűzött célunk és menetközben megérkezik a várva várt belső motiváció és abban is, hogy érdemes bárkinek elsajátítani olyan mentális technikákat, amiket bármikor “elő tud húzni a zsebéből”.
Hogyan kötődöm a sportolókhoz?
Fontosnak tartom, hogy a Sportoló a mentális-érzelmi-önismereti munkát is építse be a fizikai edzése mellé. Van, akinek ez megy magától, vagy az edző, a csapattársak, a szülők segítségével, de ha nem, akkor érdemes egy független, külső támogató személyhez fordulnia, aki meghallgatja, továbblendíti, segíti a fejlődésben.
Mindenki a saját történetét hozza, ezért minden eset kapcsán egyedi és izgalmas feladatok merülnek fel. A mentáltréning során számomra a legizgalmasabb feladat a sportolót sikeres gondolkodás irányába terelni, segítséget nyújtani ahhoz, hogy képes legyen beépíteni a mindennapjaiba különböző technikákat (fókuszálási technikák, vizualizációs gyakorlatok, stb.), ezzel segítve őt a kitűzött céljainak eléréséhez vezető úton.
És akiktől én tanultam és tanulok folyamatosan, mert hiszek az élethosszig tartó tanulásban…
Trénerképző (GROW Csoport)
Sport mentáltréner képzés (Kenyeres András (coach, a magyar férfi vízilabda-válogatott mentáltrénere)
Mediátor képzés (Umathum Mediátor Akadémia)
Elérhetőségeim
Telefon: 06 30 241 8038
e-mail: babirakbea@mentatlon.hu
Elsősorban Budapesten, illetve Göd és környékén vagyok elérhető, de egyéni igény szerint akár Budapest tágabb vonzáskörzetében is.